React

          React Ne için Kullanılır?

  • Büyük ölçekli uygulamalar: React'in bileşen tabanlı mimarisi işletmeni büyüttükçe sana daha çok yardımcı olur. Bunu nasıl yapar? Web uygulamanı ölçeklendirmene yardımcı olabilecek modüler ve yeniden kullanılabilir kod oluşturabilirsin. Böylelikle sürdürülebilirlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik gerektiren büyük ölçekli uygulamalarda işlerin kolaylaşır.
  • Yüksek performanslı uygulamalar: React'in verimli işleme sistemi ve optimize edilmiş sanal DOM, performanstan ödün vermeden büyük miktarda veriyi ve karmaşık kullanıcı arayüzlerini yönetmesine olanak tanır.
  • Platformlar arası uygulamalar: React web, mobil ve masaüstü uygulamaları oluşturmak için kullanılabilir ve bu da onu platformlar arası geliştirme için çok yönlü bir çerçeve hâline getirir.
  • React temelli özel tasarımlar: Spesifik bir çalışma için açık kaynak kodlu bu özel tasarımları kullanabilirsin. React Native, özellikle mobil uygulama geliştirme için tasarlanmıştır, React Desktop ise web teknolojilerini kullanarak masaüstü uygulamalar oluşturmana olanak tanır.
  • Büyük ve küçük işletmeler için duyarlı, akıcı ve kolay kullanılabilen bir JS kitaplığı olan ReactJS trafiğin yoğun olduğu ortamda çok sayıda işlevi çalıştırması gereken siteler için ölçeklenmeye hazır olarak gelir. Eş zamanlı işlevleri çalıştırması gereken bir web sitesi kuruyorsan bu kitaplık iyi bir çözümdür. Dilin temel yapısı gelecekteki değişikliklere seni kolaylıkla hazırlar. Uzun vadede React JS alanında kalabileceğini düşünüyorsan bugün kullanmaya başlaman iyi bir seçim olacaktır.


WhatsApp
Hemen Ara